Loża Wielkopolska

loże regionalne

Władze loży

Zbyszko Pawlak

Zbyszko Pawlak

kanclerz Loży Wielkopolskiej, wiceprezes Zarządu BCC

Roman Staszewski

Roman Staszewski

wicekanclerz Loży Wielkopolskiej BCC

Marcin Śliwiński

Marcin Śliwiński

wicekanclerz Loży Wielkopolskiej BCC

tel. 501 106 997
e-mail: marcin.sliwinski@bcc.org.pl

Violetta Adamowicz

Violetta Adamowicz

dyrektor Loży Wielkopolskiej BCC

tel. 791 222 688
e-mail: violetta.adamowicz@bcc.pl

Roczne omówienie

Loża Wielkopolska - rok 2020

Rok 2020 wystartował pod szyldem ważnego tematu dla przedsiębiorców tj. „Bezpieczny Podatnik 2020”. Spotkanie zorganizowaliśmy przy wsparciu merytorycznym ekspertów z Ernest & Young. Kolejne spotkania Loży Wielkopolskiej zostały zdominowane tematyką pandemiczną. I tak, już w kwietniu odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem Prezydenta Miasta Gniezna pt. „Sytuacja samorządu w obliczu epidemii COVID-19 oraz program wsparcia dla lokalnej przedsiębiorczości”. W czasie owego spotkania uczestnicy otrzymali informacje w zakresie wparcia, jak i planowanych rozwiązań, które w zdecydowany sposób ułatwią przetrwanie trudnego czasu dla gospodarki. Kolejne tego typu spotkanie odbyło się z udziałem Prezydenta Miasta Poznania.

Nie mogło oczywiście zabraknąć corocznego szkolenia organizowanego wspólnie z Izbą Skarbową, skierowanego dla służb finansowo-księgowych, nt. najnowszych zmian w przepisach podatkowych. W czasie całego roku na bieżąco organizowaliśmy spotkania online dla członków loży, które służyły monitorowaniu sytuacji w firmach oraz przekazywaniu konkretnych propozycji rozwiązań poprzez sztab antykryzysowy BCC do zastosowania w kolejnych rządowych tarczach antykryzysowych. Wiosną, dla wielu szefów firm, był to jedyny wiarygodny sposób uzyskania wskazówek jak aplikować o wsparcie w PFR czy ZUS oraz jak organizować pracę, aby była ona zgodna z przepisami Prawa Pracy.

Członkowie Loży Wielkopolskiej w geście solidarności zakupili sprzęt medyczny w postaci analizatora wartości krytycznych a także specjalistycznego sprzętu do ochrony osobistej pracowników medycznych. Darowizna została przekazana dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Darczyńcami zostali:

Zbyszko Pawlak Prezes Zarządu Everest Finanse Spółka Akcyjna

Roman Staszewski Prezes Zarządu Bridgestone Poznań Sp. z o.o.

Andrzej Tylenda – Wiceprezes Zarządu TFP Sp. z o.o.

Edward Makarewicz prowadzącym działalność gospodarczą ZIEL-BRUK

Adam Trybusz Prezes Zarządu Andersia Property Sp. z o.o.

W okresie letnio wakacyjnym gdzie obostrzenia pandemiczne uległy poluzowaniu Loża Wielkopolska zorganizowała Turniej Golfa o puchar Kanclerza Loży. Była to doskonała okazja do integracji środowiska BCC.

Rok 2020 był dla wszystkich rokiem trudnym w zupełnie nowej dla nas wszystkich rzeczywistości. Jednak to dodawało nam jeszcze większej energii to bieżącego działania na rzecz środowiska BCC.

Rok zakończyło tradycyjnie świąteczne spotkanie i choć tym razem było ono online to nie przeszkodziło we wspólnym wypiciu lampki wina. Spotkanie zostało uświetnione prelekcją sommeliera który opowiedział o historii wina.

Loża Wielkopolska - rok 2019

Rok 2019 obfitował w wiele spotkań. Już na samym początku wystartowaliśmy z tematem „Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych”. Następnie odbyły się dwa spotkania w zakresie cyberbezpieczeństwa, cyberataków oraz ochrony danych. Na jednym ze spotkań wyspecjalizowana firma informatyczna zaprezentowała atak hakerski na żywo, co bardzo mocno zaakcentowało potrzebę zadbania o ten obszar działalności gospodarczej każdego przedsiębiorstwa. W obliczu kolejnych etapów przygotowywania się Przedsiębiorców do Pracowniczych Planów Kapitałowych wróciliśmy również i z tym tematem tak, aby na bieżąco wspomóc wiedzą członków Loży. Poruszaliśmy również tematykę angażowania Pracowników w rozwój organizacji. Gościliśmy dwukrotnie u naszych członków i naoczne zapoznanie się z warunkami i systemem funkcjonowania firm członkowskich okazało się wszystkich gości interesujące, a przede wszystkim bardzo inspirujące. Realizując strategię zbudowania ośrodków zamiejscowych, które będą wspierały biznesy członków, mianowano dwóch wicekanclerzy Loży: Marcina Śliwińskiego i Romana Staszewskiego. Odbyło się także spotkanie w Izbie Administracji Skarbowej, gdzie członkowie Loży wysłuchali wykładu pt. „Czy jesteśmy administracją XXI wieku?”. Rok zakończył się tradycyjnie przedświątecznym spotkaniem wielkopolskich przedsiębiorców.

Loża Wielkopolska - rok 2018

Rok 2018 zapisał się jako rok wielu aktywności w Loży. W obliczu zmian w prawie, skupieni byliśmy na ważnych szkoleniach dla członków. Tutaj wymienić można choćby szkolenie na temat PPK, na których uczestnicy mieli okazję posłuchać o szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie. Loża miała również przyjemność gościć prezesa BCC Marka Goliszewskiego. Rozmawiano z nim o szansach i zagrożeniach dla przedsiębiorców w latach 2018-2019 oraz wynikających z nich głównych zadań Loży. Z uwagi na fakt, iż rok 2018 był rokiem wyborczym, Loża brała czynny udział w debacie kandydatów na prezydenta Poznania. Rok zakończył się spotkaniem wielkopolskich przedsiębiorców, na którym była okazja do złożenia życzeń, jak również nawiązania kontaktów biznesowych. Loża cały czas dąży do tego, aby jej członkowie czuli realne wsparcie ze strony BCC. Dlatego w jej planach na najbliższą przyszłość jest zbudowanie ośrodków zamiejscowych, które będą wspierały biznesy członków w sposób jeszcze bardziej szyty na miarę potrzeb.

Loża Wielkopolska - rok 2017

Rok 2017 upłynął w Loży Wielkopolskiej na szczególnym zaangażowaniu w prace Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Z racji przewodnictwa kanclerza Loży w Wielkopolskim Porozumieniu Pracodawców, priorytetem stał się główny problem naszego regionu – brak pracowników. Wiążą się z tym problemy przyznawania pozwoleń na pracę obcokrajowcom. Podjęliśmy w tym zakresie szereg działań, mających na celu usprawnienie procesu ich przyznawania oraz ułatwień w komunikacji pomiędzy samorządem a pracodawcami. W maju gościliśmy prezesa BCC Marka Goliszewskiego, a głównym wątkiem spotkania stały się najważniejsze szanse i zagrożenia dla przedsiębiorców naszego regionu.

Loża podsumowała również kolejną edycję konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy, któryjest szczególnie lubiany i cieszy się dużą popularnością.

Klamrą, która spięła rok było spotkanie bożonarodzeniowe współorganizowane przez wielkopolskie organizacje przedsiębiorców. To pokazuje, że współpraca wszystkich na rzecz rozwoju Wielkopolski jest możliwa i bardzo pożądana.

Loża Wielkopolska - rok 2016

W roku 2016 Loża Wielkopolska zainicjowała szereg aktywności o charakterze edukacyjnym i integracyjnym. Członkowie Loży mogli wziąć udział w szkoleniach i spotkaniach edukacyjnych, tj.: Master of Business Training, zarządzanie projektami w biznesie według metodyki TenStep, pułapki i trudne sytuacje w procesie rekrutacji, prawo restrukturyzacyjne i sanacja firm, pułapki przy przejmowaniu spółek, Akademia Antykorupcyjna. Nie zabrakło spotkań poruszających kwestie prawne, podatkowe czy też związanych z ochroną danych osobowych. Członkowie Loży mieli także możliwość uczestniczenia w licznych spotkaniach integracyjnych wielkopolskiego biznesu, a także konferencjach i realizowanym po raz pierwszy przez Lożę Wielkopolską oraz lokalnego lidera informacji Głos Wielkopolski – Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym.
Gośćmi spotkań byli czołowi przedstawiciele parlamentu, rządu, władz Poznania, samorządowych i regionalnych, m.in.: Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania, Paweł Szałamacha – były minister finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki, Ryszard Petru – poseł i lider ugrupowania Nowoczesna. Rok 2016 zakończyło spotkanie świąteczne tradycyjnie zorganizowane przy współpracy i wspólnym udziale całego wielkopolskiego środowiska biznesowego oraz władz regionalnych, samorządowych, ludzi nauki i kultury oraz przedstawicieli mediów.

Loża Wielkopolska - rok 2015

Rok 2015 obfitował w wiele ważnych wydarzeń w regionie, był również czasem wzmożonej aktywności wśród wielkopolskich przedsiębiorców.

Członkowie Loży byli liderami w swoich branżach. Wielkopolskie firmy znalazły się również w ścisłych czołówkach ogólnopolskich rankingów najlepszych firm przygotowywanych przez Rzeczpospolitą czy Puls Biznesu.

W 2015 r. Loża zorganizowała szereg spotkań o charakterze merytorycznym dotyczących m.in. zarządzania sprzedażą i zyskownością firmy czy z zakresu podatków. Gośćmi spotkań byli czołowi przedstawiciele parlamentu oraz władz miasta i regionu, m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania czy Piotr Szałamacha, minister finansów.

Członkowie Loży mieli także możliwości uczestniczenia w licznych konferencjach dotyczących m.in. inwestycji i rynku nieruchomości. Rok zakończyło spotkanie świąteczne tradycyjnie zorganizowane już przy współpracy i wspólnym udziale całego środowiska poznańskiego samorządu gospodarczego.

Loża Wielkopolska - rok 2014

Loża Wielkopolska w 2014 roku ugruntowała pozycję silnego reprezentanta przedsiębiorców w regionie. Członkowie Loży aktywnie uczestniczyli w wielkopolskich wydarzeniach, byli liderami w swoich branżach. Zdobywali liczne wyróżnienia: Medale Europejskie oraz Lidera Polskiego Biznesu. Wielkopolskie firmy były również w ścisłych czołówkach ogólnopolskich rankingów najlepszych firm, przygotowywanych przez Rzeczpospolitą czy Puls Biznesu.

W 2014 roku zorganizowano szereg spotkań o charakterze merytorycznym dotyczących m.in. sukcesji w biznesie czy odpowiedzialności zarządu i wspólników w spółkach. Członkowie Loży mieli możliwości uczestniczenia w dwóch międzynarodowych konferencjach dotyczących: inwestycji w kraju (konferencja ABSL) oraz rynku nieruchomości (Projekt Inwestor). Rok zakończyło spotkanie świąteczne, tradycyjnie zorganizowane już przy współpracy całego środowiska poznańskiego samorządu gospodarczego.
Wielkopolscy przedsiębiorcy nie zapomnieli także o potrzebujących i wzięli udział w przygotowanej przez

Lożę akcji „Podziel się sukcesem”. Dzięki niej udało się wspomóc podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin Swoboda w Poznaniu, przekazując zgromadzone przez firmy dary dla dzieci z domu dziecka.

Loża Wielkopolska - rok 2013

Działalność Loży w 2013 r. to liczne spotkania członków dotyczące najbardziej istotnych kwestii związanych z rozwojem przedsiębiorczości, rozwojem społeczno-gospodarczym regionu, kreowaniem zmian w systemie prawa gospodarczego. Rok 2013 to także rok aktywnej pracy i spotkań Rady Loży Wielkopolskiej, w skład której wchodzą przedstawiciele kluczowych wielkopolskich firm.

Podczas spotkań w regionie poruszano tematy podatkowo-fiskalne, działalności firm w warunkach integracji europejskiej oraz na rynkach światowych. Dyskutowano także o problemach dialogu społecznego, prawie pracy oraz pozycji regionu i wielkopolskiego biznesu na tle kraju.

Wielkopolscy przedsiębiorcy uczestniczyli w regionalnych inicjatywach ogólnospołecznych, organizowanych przez członków Loży, takich jak Puchar Świata w Kajakarstwie czy doroczne prestiżowe wydarzenie motoryzacyjne – Gran Turismo.

Loża Wielkopolska - rok 2012

W 2012 r. członkowie Loży Wielkopolskiej BCC uczestniczyli w wielu ciekawych inicjatywach i spotkaniach organizowanych bezpośrednio przez Lożę lub organizacje i instytucji współpracujące z nią.

Przedsiębiorcy z Loży spotkali się m.in. z Ryszardem Grobelnym, prezydentem Poznania oraz Jakubem Jędrzejewskim, zastępcą dyrektora Wydziału Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Ryszardem Petru – członkiem BCC, partner PwC, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, dr Burkhardem Varnholtem, członkiem Zarządu szwajcarskiego Banku Sarasin & Co. ds. Zarządzania Aktywami, Produktów i Sprzedaży, odpowiedzialnym za strategię inwestycyjną banku czy z szefem CBA w Poznaniu.

W ramach tzw. popołudnia z doradcami, odbyło się m.in. spotkanie dedykowane przedstawicielom Loży oraz Wielkopolskiego Klubu Kapitału. Członkowie Loży uczestniczyli także w uroczystościach oficjalnego otwarcia rozbudowanego terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Kanclerz Loży Marian Nickel, po raz trzeci, był organizatorem zawodów konnych CSI**, podczas których odbyła się Gala Loży Wielkopolskiej „Gala w siodle”.

W listopadzie 2012 r. odbyło się spotkanie inauguracyjne Loży pod przewodnictwem nowego Kanclerza – Adama Trybusza.

Loża Wielkopolska - rok 2011

W 2011 roku Loża Wielkopolska kontynuowała działalność ukierunkowaną na integrowanie przedsiębiorców i organizacji pracodawców w regionie oraz wzajemnej pomocy i ścisłej współpracy. Członkowie Loży uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach, zdobywając różne wyróżnienia i potwierdzając stabilną pozycję na rynku.

Gośćmi wielkopolskich przedsiębiorców w 2011 roku byli między innymi Ryszard Petru, prezes Związku Ekonomistów Polskich, oraz Piotr Kuczyński, główny ekonomista Xelion – Doradcy Finansowi. Tematem wielu spotkań była sukcesja w firmie, czyli jak skutecznie i z korzyścią przekazać zarządzanie w firmie młodemu pokoleniu, oraz bieżąca trudna sytuacja polityczno-gospodarcza Europy. Odbyła się także debata gospodarcza z kandydatami do parlamentu.

Rok 2011 był rokiem kontynuacji prestiżowych międzynarodowych zawodów konnych w skokach przez przeszkody CSI** „Memoriał Macieja Frankiewicza”, których organizatorem już po raz drugi był Marian Nickel, kanclerz Loży Wielkopolskiej. Podczas zawodów na hipodromie Wola odbyła się tradycyjna Gala Wielkopolska BCC.

Siedziba

EVEREST FINANSE Spółka Akcyjna
ul. Sikorskiego 6
63-100 Śrem
tel. 883 371 512
e-mail: zbyszko.pawlak@bcc.org.pl
e-mail: violetta.adamowicz@bcc.org.pl

Lista członków

Spotkania w loży wielkopolskiej

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL